Prezentacja produktów

Poradniki

Ciekawostki

O nas

Komputery poleasingowe w edukacji: Innowacyjne rozwiązanie dla szkół i uczelni

0
Komputery poleasingowe w edukacji: Innowacyjne rozwiązanie dla szkół i uczelni

Nowoczesny system edukacji w dużej mierze opiera się na interaktywnych sposobach zaangażowania ucznia — odpowiednie zaplecze technologiczne jest więc kluczowe dla atrakcyjności, płynności oraz skuteczności zajęć. Jednak zakup sprzętu w placówkach oświaty zawsze stanowi pewnego rodzaju dylemat. Poniżej odpowiadamy na pytanie, dlaczego komputery poleasingowe to ogromna szansa dla szkół oraz uczelni wyższych, szczególnie w kontekście zerowej stawki VAT.

Komputery poleasingowe dla szkół — doskonały stosunek ceny do jakości

W pierwszej kolejności skupmy się na tym, co najważniejsze z punktu widzenia komfortu uczniów — czyli na jakości i możliwościach takiego sprzętu. W tym miejscu warto zaznaczyć, że komputery poleasingowe to w dużej mierze urządzenia klasy biurowej. Modele z tego segmentu różnią się nieco od pozycji zaprojektowanych z myślą o użytku domowym. Specyfika korzystania ze sprzętu w biurze nie odbiega natomiast zbytnio od pracy w szkole lub na uczelni — takie urządzenia muszą być wydajne, bezawaryjne oraz wytrzymałe w kontekście wielogodzinnej i ciągłej pracy.

Jak to wygląda w praktyce? W tym segmencie królują szybkie dyski SSD o pojemności przynajmniej 256 GB, co w połączeniu z nowoczesnym procesorem oraz 8 lub 16 GB pamięci RAM DDR4 w zupełności wystarczy do bardzo płynnej i komfortowej pracy. Inną charakterystyką komputerów poleasingowych są kompaktowe obudowy, które znacznie ułatwią aranżację klasy. W naszej ofercie znajdziesz modele z portfolio takich producentów, jak Dell, HP czy też Fujitsu.

To oczywiście nie koniec zalet. Drugim największym plusem komputerów poleasingowych w kontekście szkół i uczelni jest oczywiście cena — koszt takiego zakupu jest znacznie niższy niż w przypadku nowych urządzeń. W obliczu konieczności nabycia kilku lub nawet kilkunastu egzemplarzy daje to ogromną oszczędność.

Dodatkowym aspektem jest także stawka 0% VAT dla szkół. Taką ulgą objęte są przede wszystkim komputery stacjonarne oraz monitory (a także drukarki i skanery). Choć przepisy o zerowej stawce VAT weszły w życie już kilkanaście lat temu, wciąż wiele placówek oświatowych nie wykorzystuje potencjalnych oszczędności. Według ustawy takiej obniżce podlegają nie tylko szkoły i przedszkola (zarówno publiczne, jak i niepubliczne), ale także uczelnie wyższe oraz inny placówki opiekuńczo-wychowawcze.

Pewny zakup — komputery poleasingowe dla szkół

W przypadku komputerów poleasingowych z reguły możesz również liczyć na dobrze udokumentowaną historię użytkowania — jak już wspominaliśmy, urządzenia te z reguły wykorzystywane są w firmach, a umowy leasingu najczęściej zawierane są na rok lub dwa. Każdy egzemplarz dostępny w sprzedaży jest także gruntownie sprawdzany pod kątem technicznym. Jeśli chodzi o zakup sprzętu na użytek szkoły lub uczelni, trudno o lepszą opcję, szczególnie w ramach zerowej stawki VAT.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl