Prezentacja produktów

Poradniki

Ciekawostki

O nas

Jak odróżnić sprzęt poleasingowy w doskonałym stanie od tych w mniejszej kondycji?

0

Zakup urządzeń z drugiej ręki to rozwiązanie, które z jednej strony cieszy się popularnością, a z drugiej wiąże się z pewnymi wątpliwościami. Wiele osób zastanawia się bowiem, jak odróżnić sprzęt poleasingowy w doskonałym stanie od tego w gorszej kondycji. Na co zwrócić uwagę, by wybrać sprawne urządzenie w atrakcyjnej cenie? Odpowiedzi udzielamy w poniższym artykule – przyjrzyjmy się im bliżej.

Zakup sprzętu poleasingowego – co trzeba wiedzieć?

Przede wszystkim warto wiedzieć, że taki sprzęt jest weryfikowany przez wyspecjalizowanych serwisantów, którzy uważnie analizują jego kondycję. Zanim urządzenie poleasingowe zostanie wystawione na sprzedaż, przeprowadzany jest szczegółowy audyt, pozwalający wykryć usterki systemowe lub uszkodzenia podzespołów. W przypadku awarii dany element jest zwykle całkowicie wymieniany. Dzięki temu nie trzeba się specjalnie wysilać, by odróżnić sprzęt w doskonałym stanie technicznym od tego w gorszej kondycji – serwisanci nie dopuszczają bowiem uszkodzonych urządzeń do sprzedaży.

Co oznaczają poszczególne klasy poleasingowe?

W odróżnianiu kondycji sprzętu przydatne są oznaczenia klas poleasingowych. Informują one o szczegółowym stanie danego urządzenia.

  • A – oznacza 100% sprawność techniczną i minimalne ślady użytkowania.
  • A- – mimo 100% sprawności obecne są delikatne ślady użytkowania, jak drobne rysy czy lekkie wgniecenia, które nie wpływają na stan techniczny.
  • B – urządzenie jest w pełni sprawne, ale z widocznymi śladami użytkowania i wadami, które nie oddziałują na jego funkcjonalność - mogą być to przetarcia obudowy czy rysy matrycy.

Jak odróżnić stan sprzętu poleasingowego?

Najprostszym sposobem na odróżnienie sprzętu poleasingowego w doskonałej kondycji od tego w gorszym stanie jest sprawdzenie klasy. Aby uzyskać dodatkowe informacje, wystarczy sprawdzić szczegóły danego urządzenia. Zazwyczaj można liczyć na precyzyjny opis laptopa, monitora, smartfonu lub innego rodzaju elektroniki, uwzględniający charakter ewentualnych wad. W przypadku chęci zakupu sprzętu poleasingowego warto wybrać sprawdzony sklep, specjalizujący się w dostarczaniu takich urządzeń, jak slaskiecentrumkomputerowe.pl - zapraszamy do poznania oferty!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl