Prezentacja produktów

Poradniki

Ciekawostki

O nas

Eko-Sprawy: Dlaczego wybór komputerów poleasingowych jest przyjazny dla środowiska?

0

Na przestrzeni kilku ostatnich dekad elektronika zdołała stać się jednym z nieodłącznych elementów naszego codziennego życia. Powszechny dostęp do informacji i narzędzi to oczywiście ogromna szansa i przestrzeń do rozwoju - nie oznacza to jednak, że nie ma on żadnych ciemnych stron. Te ostatnie dotyczą przede wszystkim wpływu produkcji sprzętu elektronicznego na kondycję naszej planety. Dowiedz się, dlaczego zakup komputerów poleasingowych jest bardziej ekologicznym wyborem.

Komputer poleasingowy - mniejszy ślad węglowy

Cykl produkcyjny laptopa lub jednostki stacjonarnej jest bardzo skomplikowany i wymagający - wnętrze urządzenia (układy scalone, baterie czy też matryce ekranu) obejmuje dziesiątki różnych materiałów, które przecież muszą być wydobyte i przetworzone. Ślad węglowy takiego przedsięwzięcia jest znaczny - produkcja jednego laptopa to niemal 300 kg CO2 oraz nieco mniej niż 200 000 litrów wody.

Laptop poleasingowy eliminuje ten koszt, gdyż po prostu został on już wyprodukowany - taka decyzja konsumencka nie przyczynia się do zwiększenia śladu węglowego. Z punktu widzenia użytkownika mamy natomiast do czynienia z wydajnym i zaawansowanym technologicznie urządzeniem o nieco wyższej klasie.

Cykl życia każdego produktu to jednak nie tylko produkcja oraz dystrybucja, ale także utylizacja po zakończeniu okresu użytkowania. Wydłużając czas, przez jaki korzystamy ze sprzętu elektronicznego, ograniczamy potrzebę wytwarzania nowych urządzeń, ale także odciążamy system recyklingu, odwlekając moment utylizacji. Wielokrotne wykorzystanie tych samych przedmiotów to w końcu podstawa obiegu zamkniętego, a w przypadku komputerów poleasingowych nie ma mowy o żadnym kompromisie w zakresie jakości.

Komputer poleasingowy - czyli jaki?

Sprzęt z tej kategorii to urządzenia odnowione i sprawdzone pod kątem technicznym po okresie użytkowania w ramach umowy leasingowej - zazwyczaj trwa ona 2 lub 3 lata. Najczęściej trafiają one do firm, co znajduje odzwierciedlenie w kompaktowej budowie, dobrej specyfikacji i chłodzeniu, a tym samym mniejszej awaryjności. Sprawdź naszą ofertę komputerów poleasingowych, a w razie jakichkolwiek pytań - skontaktuj się z naszymi doradcami!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl