Prezentacja produktów

Poradniki

Ciekawostki

O nas

Bezpieczeństwo danych i komputerów poleasingowych: Jak dbamy o poufność informacji?

0

W przypadku urządzeń wykorzystywanych w firmach - na przykład w modelu leasingowym - poufność informacji ma ogromne znaczenie. Należyta ochrona danych korporacyjnych, umów, wyników okresowych czy też haseł i loginów do służbowych kont to podstawa w kontekście wymiany sprzętu. Z tego właśnie powodu jako dystrybutor komputerów poleasingowych dokładamy wszelkich starań, by procedury bezpieczeństwa zostały dopełnione - laptopy dostępne w naszej ofercie przywracane są do stanu fabrycznego, a wszystkie informacje w nich zawarte zostają bezpowrotnie usunięte, o czym nieco więcej za chwilę.

Usuwanie danych z laptopa poleasingowego - podstawa bezpieczeństwa informacji

Kluczowym aspektem ochrony informacji jest usunięcie danych z laptopa po zakończeniu umowy leasingowej. Zanim sprzęt trafi do ponownej dystrybucji, dysk twardy jest skutecznie formatowany przez naszych pracowników. Proces ten obejmuje zarówno pliki obecne w pamięci laptopa, jak i dane przeglądarki, wspomniane już hasła i loginy, a także wszelkie inne pozostałości informacji, które pozwoliłyby określić, w jakiej firmie sprzęt był wykorzystywany. W efekcie do sprzedaży trafia urządzenie, które od strony software’owej niczym nie różni się od fabrycznie nowego komputera.

Proces czyszczenia laptopa poleasingowego obejmuje także aktualizację oprogramowania - dzięki temu urządzenie spełnia wszelkie wymogi w zakresie bezpieczeństwa. Biznesowa wersja Windowsa jest również wzbogacona o szereg rozwiązań, które mają na celu dodatkowo poprawić poufność danych.

Bezpieczeństwo danych - polityka prywatności

Czyszczenie dysku twardego laptopa firmowego znajduje również odzwierciedlenie w umowie leasingowej - cały proces jest przejrzysty i dobrze udokumentowany. Polityka prywatności naszego sklepu online dostępna jest w dedykowanej sekcji naszej strony internetowej.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami, którzy z chęcią udzielą Ci dodatkowych informacji w zakresie poufności informacji oraz szeroko rozumianego bezpieczeństwa laptopów poleasingowych.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl