Prezentacja produktów

Poradniki

Ciekawostki

O nas

Windows 11 już jest!

1

Przedstawiamy Windows 11

Nowe środowisko Windows - ścisły kontakt z bliskimi osobami i swobodny dostęp do ulubionych treści - tak możemy przeczytać na stronie Microsoft oficjalnym wydawnictwie oprogramowania Windows. A co to oznacza dla potencjalnego użytkownika? Otóż zmian jest sporo, jednak zaczniemy od początku, czyli dla kogo będzie skierowany nowy system oraz jakie wymagania stawiane są dla sprzętu.

Minimalne wymagania systemowe

 Procesor 1 GHz lub szybszy, co najmniej z 2 rdzeniami, zgodny procesor 64-bitowy lub procesor zgodny ze standardem System on a Chip (SoC)
 Pamięć 4 GB pamięci RAM 
 Miejsce na dysku 64 GB lub więcej 
 Oprogramowanie układowe UEFI z obsługą bezpiecznego rozruchu 
 Moduł TPM  Trusted Platform Module (TPM) w wersji 2.0
 Karta graficzna Zgodna z biblioteką DirectX 12/WDDM 2.x
 Wyświetlacz >9" z rozdzielczością HD (720p) 
 Połączenie z Internetem  Do konfiguracji systemu Windows 11 wymagane jest konto Microsoft i połączenie z Internetem

Listę kompatybilnych płyt głównych oraz procesorów można znaleźć na stronie benchmark.pl:

https://www.benchmark.pl/aktualnosci/windows-11-lista-zgodnych-procesorow-i-plyt-glownych.html

Wielu z was może się przestraszyć powyższych wymagań ale UWAGA! przychodzimy z pomocą. Sprawdziliśmy działanie Windows 11 korzystając z niejawnego programu testów systemu Windows i udało się bez większego problemu zainstalować go na wielu sprzętach starszej generacji.

Nowy system niesie ze sobą wiele zmian i oczywiście nie wiemy jak będzie wyglądała ostateczna wersja systemu, również nie możemy zagwarantować, że system będzie działał bez problemów na starszych wersjach komputerów po wejściu w życie. Patrząc jednak w przeszłość i mając doświadczenie z systemem Windows 10 gdzie pojawiła się podobna lista, na koniec okazało się, że komputery starszych generacji po pewnych modernizacjach jak wymiana dysku na SSD oraz rozszerzenie pamięci RAM bez problemu działają na nowym systemie. Miejmy nadzieję, że podczas oficjalnie wydanej wersji Windows 11 będzie podobnie i nie będziemy musieli zmieniać sprzętu na nowy. 

Proponujemy jednak sprawdzić czy macie aktualną wersję Windows 10, czy są zainstalowane wszystkie poprawki i aktualizacje oraz czy Wasze komputery posiadają dysk SSD min. 250GB oraz min. 8GB pamięci RAM, jeżeli macie jakiekolwiek pytania lub problem ze sprawdzeniem takich informacji, zachęcamy wszystkie osoby do odwiedzenia naszego sklepu stacjonarnego lub kontaktu poprzez wiele dostępnych kanałów na naszej stronie internetowej. Jesteśmy dla Was, bo bez Was nie byłoby nas.

Windows 11 z wyglądu zaczyna lekko przypominać środowisko iOS'a i z perspektywy wygląda jakby był o wiele kilogramów lżejszy niż Windows 10. Myślę, że po wielu testach zaczyna być dosyć intuicyjny i przyjazny, chociaż moim osobistym zdaniem najlepiej sprawdza się na dotykowych ekranach. Pozyskał wiele ciekawych i przydatnych funkcji m.in.: otwierając wiele okien za pomocą wbudowanej pomocy w ustawianiu okien, zapamiętywanie wielu okien (w Windows 10 też była podobna funkcja ale nie za każdym razem działała).

Komentarze do wpisu (1)

26 lutego 2024

Thanks for the post

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl